Když jsem se pustil do rekonstrukce obou našich koupelen, měl jsem jasno v jednom – chtěl jsem, aby byly osvětlené tím nejlepším možným způsobem. Moje volba padla na “smart” světla Philips Hue White and Color Ambiance Perifo. Tyhle černé závěsné nastavitelné lampy a bodovky vypadaly jako dokonalý “match” pro můj plán na moderní a technologicky nadupané koupelny.

Prostor u zrcadel a zbytek koupelen si žádal něco výjimečného, a to i s možností nastavení různých barev, včetně intenzity atd. Tyto světla se mi jednoduše zdála jako nejlepší možná volba do našich koupelen jak z hlediska designu, tak použitelnosti.

Největší paradox byl, že když jsem světla vybíral, nikde u popisku produktu nebyla napsána ani čárka o tom, že světla se musí zacvaknout do kolejnice “rampy” a bez ní jednoduše fungovat nebudou. Už jsem zvyklý, že když chcete něco opravdu dobrého, musíte být připraveni zaplatit – a tak jsem bez váhání objednal čtyři závěsné světla a dvě bodovky, což dohromady vyšlo pouze pro jednu koupelnu na slušnou sumu “pár stovek nad 20 tis. Kč – bez rampy.

Ale pak přišel slušný fuck up. No a hádáte jaký? V České republice se samostatně nikde ta rampa, která drží světla neprodává, kvůli tomu, že je to “novinka”. Kontakt s podporou Philips Hue mi nepřinesl žádné lepší zprávy. Bylo mi řečeno, že jediná šance, jak si objednat samostatnou rampu je z Německa nebo Polska a v ČR bude k dispozici až od poloviny roku 2024. No, super…

Moje touha po perfektním osvětlení se tak proměnila v logistickou a finanční noční můru. Možnosti jsem měl tedy pouze dvě – buď všechna světla vrátit a začít znovu hledat nějaké jiné, nebo se s tím nějak poprat a vyřešit to jako správný kutil.

Koukni...  Jak vybrat chodící pás pod stůl? Chůze při práci i doma

Nakonec jsem se rozhodl pro druhou možnost a zakoupil 2.2 metru černou dlouhou rampu “bohužel celý set” s tím, že světla co jsem nakoupil původně samostatně, nakombinuji mezi první i druhou koupelnu. Jednoduše řečeno 7 světel jsem již měl a musel jsem zakoupit 2x celý set, včetně rampy a původně nakoupená světla do nich následně přidat, což mě zcela zbytečně stálo 20 tis. navíc 🙁

Celkově mě tahle “prča” se smart světly Phillips Hue Perifo do koupelen stála něco kolem 54 tisíc korun. Ano, čtete správně. Za osvětlení dvou koupelen jsem dal skoro pěta padesát tisíc a to jen nad zrcadla :(. Při pohledu na to, co všechno jsem musel absolvovat, abych dosáhl výsledku, který jsem si představoval, je to docela hořké zjištění. Ale jak se říká, žádná zkušenost není k zahození. V tomto konkrétním případě, mě to slušně vyprázdnilo peněženku.

Pokud bych vám měl tedy něco poradit, tak určitě důkladně čtěte, než si něco koupíte a hlavně zkontrolujte, pokud se jedná o nějakou “novinku” dostupnost všech komponentů. A mějte na paměti, že i se sebelepšími plány mohou přijít nečekané komplikace. Důležité je, že se s tím člověk musí poprat, ale co už, nakonec jsem si zvykl na myšlenku, že dokonalost má svou cenu.

A i přes všechny ty peripetie musím říct, že výsledek stojí za to. Když teď večer někdo z nás vstoupí do koupelen a zapnou se automaticky světla podle nálady, všechny ty nástrahy a překážky, které jsem musel absolvovat jdou stranou. Alespoň dokud nepřijde nějaký další “fuckup“, třeba při renovaci venkovního bazénu, nebo ozvučení koupelen 🙂

PS: zde je odkaz přímo na Alzu, kde jsem světlo díky “gold accountu” kupoval…

Koukni...  Energetický štítek domu PENB - Co, proč a jak?